slniečko  FotkyFoto bubliny peny vana suds 7854628 

Pin It

            defe9c194dbd3ad0822726ff1288259e

Pin It

   i 5426226      Milí rodičia a priatelia školy


Tak sa nám to podarilo! Už po druhý krát sa budeme usilovať aj za Vašej pomoci o peňažnú výhru v súťaži TESCO o náš projekt tento krát s názvom Šťastná lúka.


Projekt svojím zameraním podporuje environmentálne povedomie detí predškolského veku a ostatných zamestnancov materskej školy. Náš školský areál, ktorý je súčasťou materskej školy má dostatok priestoru na vytvorenie ohraničenej lúky s trávnatým porastom, kvetenstvom, hmyzím domčekom a pocitovým chodníkom. Súčasťou by mali byť aj vyvýšené záhony na liečivé rastlinky, okrasné trávy a bylinky do kuchyne. Zároveň by sme chceli obnoviť záhradku ovocných kríkov.


Toto je naša vízia. Či sa zrealizuje je aj vo Vašich rukách. Preto Vás prosíme o pomoc pri vhadzovaní žetónov, ktoré obdržíte za Váš nákup do našej schránky v priestoroch TESCO. Poproste aj Vašich známych a priateľov o podporu k našej výhre.


                 Súťaž a zbieranie žetónov začína 14.6.2021

 

       81d4246c202a2da6d095657576d1e80b  ĎAKUJEME spoločne sa nám to podarí !  ad20e6ca5e114d69583cac926cc8c244

 

 

 

 

 

 

 

 Pin It

Oznamujeme zákonným zástupcom, že rozhodnutia o prijatí dieťaťa do materskej školy si môžete prevziať osobne v kancelárii zástupkyne MŠ v dňoch od 15.6.2021 do 18.6.2021 v čase od 10,00 hod.-12,00 hod., prípadne  v inom čase po predchádzajúcom dohovore. Najneskôr však do 30.6.2021.

 
Pin It

                                  

                                           11550 14
Každý rok si v našej materskej škole pripomíname Deň Zeme peknými akciami. Rôzne brigády s rodičmi na skrášlenie školského dvora, výsadbou ihličnatých stromov aj ovocného stromčeka . Toho roku sme sa rozhodli, že si vysadíme javory, ktoré sa nám samé vysadili do živého plota. Pán údržbár nám s tým  pomohol, vykopal nám hlboké jamy pre stromčeky, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.
Pani učiteľka Mgr. Ivanka Petlušová z predškolskej triedy , sa najskôr porozprávala s deťmi o význame stromov pre ľudí, vtáky, zvieratá.  Deti sa dozvedeli, že stromy sú veľmi dôležité  pretože dokážu čistiť vzduch, vyrábať kyslík, tlmia hluk v uliciach, spevňujú pôdu, skrášľujú, spríjemňujú okolie. Sú pre nás veľmi užitočné. Deti  si pozorne prezreli stromček , všímali si jeho listy, časti, ktoré majú byť v zemi a ktoré nad zemou. A potom sa pustili do sadenia.  Do pripravenej jamy nasypali kvalitnú pôdu a spoločne stromček do nej zasadili. Samozrejme, že ich nakoniec poriadne poliali, lebo malé stromčeky a nie len javory dlaňolisté, aby mohli rásť potrebujú hlavne dostatok vody a živiny z pôdy. Deti budú  pozorovať ako rýchlo rastú a menia sa v každom ročnom období.
Na záver sľúbili, že sa budú o stromčeky dobre starať, aby sa im na našom dvore darilo.

                                                                                                                 

                                                                                                        Článok napísala uč. Mária Zimanová

 

                                                                                                                                                                    sam 2199   fototapety javorovy list.jpg   sam 2212

 

Pin It