Vesmír očami detí

V utorok 5.2. 2019 v rámci výchovno vzdelávacej témy týždňa „ Vesmír očami detí“ navštívili deti z Včielkovej, Lienkovej a Motýlikovej triedy planetárium Maximiliána Hella v našom meste.

V hviezdnej sále, kde bola úplna tma sa deti pomocou príbehu Martin a hviezdy preniesli do vesmíru, kde spoznávali okrem slnka, mesiaca a hviezd rôzne vesmírne telesá ako mliečnu dráhu, meteority, súhvezdia, čiernu dieru a kométy.

V Ufo sále ich teta sprievodkyňa zas oboznámila s planétami a ich mesiacmi, ukázala im ako sa naša planéta Zem otáča okolo slnka a prečo sa strieda deň a noc a ročné obdobia.

Deti z planetária odchádzali spokojné s množstvom nových poznatkov. kozmonaut

Pin It

UJO MRKVIČKA

Aj tento školský rok nás cirkevná škola pozvala na stretnutie s ujom Mrkvičkom ktorý predškolákom z D a C triedy fantasticky čítal príbeh o chlapcovi v divočine. Deti ho s úžasom počúvali a príbeh prežívali ako keby boli v rozprávke. Ujo Mrkvička na záver spolu s deťmi čaroval z knižky a farebnými guličkami. 

Čítanie sa deťom veľmi páčilo za čo ho odmenili silným potleskom.

                                                                                smajlík s knihou

Pin It

                                           2019

Pin It

MIKULÁŠ

Vitaj, vitaj Mikuláš, čo v batohu pre nás máš ?
Cukríky i čokoládky a či dáky perník sladký ?
Celý rok sme poslúchali, aj uši si umývali.
Žiaden z nás sa nebil veru, na kolene nemal dieru.
Tak ako sme sľúbili, všetci sme sa ľúbili.
Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece, nikto z nás už čakať nechce.

Celým dvorom sa ozývala báseň, ktorou 6.decembra popoludní deti vítali Mikuláša na školskom dvore materskej školy. Už niekoľko dní pred jeho návštevou deti zdobili priestory škôlky vlastnými výtvormi, vyzdobili vianočné stromčeky, maľovali a kreslili čižmičky, nacvičovali piesne a básne, aby nimi prekvapili Mikuláša. Spoločne s rodičmi aj pani učiteľkami vyrábali vianočné ozdoby a dekorácie. V spolupráci s rodičmi a študentkami Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej v Žiari nad Hronom ich potom predávali za symbolické ceny na vianočných trhoch . Stánky s vianočnými dekoráciami mohli s rodičmi navštíviť ešte pred príchodom Mikuláša . Keď v diaľke začuli rolničky a zbadali koč, na ktorom sedel Mikuláš, všetci spozorneli a túžobne čakali, či sa pri nich zastaví. Mikuláš bol veľmi rád, že sa deti starostlivo pripravili na jeho návštevu, tak ich odmenil sladkými balíčkami , rozsvietil vianočné stromčeky a požičal im svoj koč s koníkmi, aby sa na ňom povozili. Na záver si s nimi zatancoval a pri rozlúčke im zaželal pekné vianočné sviatky .

                                                                        Mikuláš

Pin It

Výtvarná súťaž Ochranárik 2018

Predškoláci z Motýlikovej triedy sa tento rok zapojili do výtvarnej súťaže ktorú vyhlásilo Ministerstvo vnútra a  Civilnej ochrany pod názvom „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“

Vyhodnotenie sa uskutočnilo 4. 12. 2018 a zúčastnili sa ho všetky deti ktoré sa do súťaže zapojili: Alexandra Sporná, Viktória Víglašská, Juraj Kapusta, Terézia Poláková a Viktória Dragošková.

Práca Alexandry Spornej sa umiestnila na 3 mieste a postupuje do celoslovenskej súťaže. Saške srdečne gratulujeme.  

Na záver čakalo  deti milé prevapenie - Mikulášske balíčky.

Pin It