Znie to neuveriteľne, ale tento rok sa nám v škôlke vyliahli motýle!

Najprv sme mali možnosť pozorovať plaziace sa húsenice, ktoré si pochutnávali na listoch a priprevenej potrave. Po pár dňoch sa húsenice zakuklili. O asi desiať dní sme mohli byť svedkom úžasnej prírody čarodejnice, kedy sa z kukiel začali liahnuť krásne motýle - Babôčky Bodliakové. Deti premeny sledovali s otvorenými ústami a musíme sa priznať, že aj pre nás, pani učiteľky a pána učiteľa to bolo fascinujúce.  Nakoniec sme vyliahnuté motýle pustili do prírody a zaželali dlhý a krásny život :) 

Bol to nezabudnuteľný zážitok na ktorý sa tešíme opäť nabudúce.

babocka

Pin It

Oznamujeme rodičom, že záverečný plavecký kurz sa uskutoční v nasledovných termínoch:

v utorok 23.4.2019 -  B trieda

v stredu 24.4.2019 - D trieda

vo štvrtok 25.4.2019 - C trieda

v piatok 26.4.2019 - A trieda.

Poplatok za deň je 0,20€ na dieťa. Zúčastniť sa môžu všetky deti.

 

Ďakujeme

61156

Pin It

Oznamujeme rodičom, že koncoročné fotenie detí tried A, B a C sa uskutoční v stredu 24.4.2019. Deti sa budú fotiť vo vlastnom oblečení. Záujem, resp. nezáujem o fotenie prosíme nahlásiť p. učiteľkám na triede.

 

Ďakujeme

1336306533837547412cartoon camera

Pin It

Milé deti, milí rodičia!

Blížia sa sviatky jari- „Veľká noc“, preto v našej MŠ vyhlasujeme súťaž

„O najkrajšie veľkonočné vajíčka“

Detičky si vajíčka vyrobia za spolupráce a podpory svojich rodičov a prinesú do MŠ dňa 16. apríla 2019, kedy sa uskutoční prehliadka veľkonočných vajíčok v jednotlivých triedach a následná výstavka všetkých vajíčok v priestoroch MŠ.

Tešíme sa na krásne, nápadité veľkonočné vajíčka!

stiahnuť

Pin It
Deti z motýlikovej triedy sa v piatok 5.4.25019 vybrali na prechádzku. Počas nej navštívili jedno zo Žiarskych kníhkupectiev. Pani majiteľku predajne ich návštevou prekvapili, ale pohotovo zareagovala a nielenže o knihách deťom porozprávala, ale prerozprávala zaujímavým spôsobom rozprávku. Prečítala deťom rozprávku o dievčatku Magdalénke, ktorá nevedela čítať a o psíčkovi Vločke, ktorý bol dobrý poslucháč, kym sa Magdalénka naučila čítať a nevysmieval sa jej. Deti príbeh zaujal, z rozprávky vedeli vyvodiť poučenie.
Ďakujeme pani majiteľke za pekný kultúrny zážitok. 
knihy1
Pin It