Na dotyk s prírodou – environmentálna výchova, /rozvíjať u detí ochranársky cit a vzťah k živočíchom z prírody/
Rozprávková knižnica - rozvíjať predčitateľskú čitateľskú gramotnosť aktívnym zapájaním sa do aktivít školských knižníc.
OKTÓBER
Čarovná jeseň - prejaviť vzťah a ochranárske postoje k prírodnému prostrediu a stvárniť ich prostredníctvom rôznych umeleckých výrazových prostriedkov.
EKO PROJEKT "Náš dub"
Babičkin kolovrátok - úcta k starším, zapájať deti do aktivít z kultúrneho prostredia tak, aby sa v nich rozvíjala predstavivosť a zachovala ľudová kultúra a návrat k tradíciám.
Úcta k starším - zapájať deti do aktivít v oblasti výchovy k ľudským právam organyzovaním stretnutí tématikou "úcta k starším" (posedie, kultúrny program).
NOVEMBER
Preteky s vetrom - sezónna aktivita realizovaná v súlade s podmienkami materskej školy - nástroj podpory, zdravia a prevencie obezity (jesenné športové aktivity).
Tekvičkové zvieratká- v zábavných aktivitách uplatňovať zručnosti. Fantáziou a umením vdýchnuť prírodninám lásku a ochranu prírody (tvorivé dielne, tekvicové zvieratká).
EKO PROJEKT "Náš dub"
DECEMBER
Vitaj milý Mikuláš - charakterizovať a poznať význam vianočných sviatkov (besiedka s Mikulášom, rozdávanie balíčkov).
List Ježiškovi- posilnenie citovej výchovy a tradícií.
Vianoce v materskej škole - zvyšovať povedomie o ľudových tradíciách a zvykoch (vianočná besiedka).
JANUÁR
Zimné radovánky - pravidelným denným pohybom vonku podporovať rozvíjanie pohybových schopností a zručností detí (lopárovanie na kopci, stavanie snehuliaka).
FEBRUÁR
Fašiangy v materskej škole- priblížiť deťom ľudové tradície.
Vesmírne dobrodružstvá- podporovať experimentovanie, bádanie a zručnosti detí vo vzťahu k vlastnému pokroku (návšteva planetária).
MAREC
Kde bolo, tam bolo - dramatickú hru chápať ako komplex edukačných činností smerujúcich k rozvíjaniu aktivity, fantázie, predstavivosti a tvorivosti detí, podnecovať deti k tvorivému sebavyjadrovaniu prostredníctvom hier (divadielka na školskom anfiteátri)
Môj kamarát "kniha" - rozvíjať predčitateľskú gramotnosť uplatňovaním špecifických metód, rozvíjať aktívne počúvanie s porozumením.
APRÍL
"Aj strom vie písať - aj studnička vie rozprávať."
Turistická vychádzka- rozvíjať a posilňovať správny postoj detí k životnému prostrediu, na prevenciu pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia ( pozorovať vodu, vtáctvo, zvieratá, hmyz, kvety, stromy).
DEŇ ZEME (22.4. 2020)
EKO PROJEKT "Náš dub"
Kto nás chráni, kto nám pomáha- nadväzovať a rozvíjať partnerské vzťahy s rôznymi inštitúciami v rámci výchovno-vzdelávacích činností, zlepšovať hodnotiace a sebahodnotiace schopnosti dieťaťa vo vzťahu k jeho vlastnému pokroku (polícia, policajná kynológia).
MÁJ
Deň matiek - stimulovať sociálny, emocionálny a morálny vývin detí (vystúpenie detí v MsKC).
JÚN
MDD - zapájať deti do aktivít, súťaží, stretnutí.
Karneval, Vystúpenie ŠAŠO, Kynológia, Indiánsky deň, Penová šou