Milí rodičia,
Aj v tomto roku Vás prosíme o poukázanie 2% daní našej materskej škole, cez Občianske združenie- SLNIEČKO.
Vďaka Vám sa nám postupne darí skvalitňovať prostredie pre deti. Vymenili sme šatňové skrinky v ďalšej triede  a chceme v tom pokračovať. Vybudovala sa posuvná stena v sociálnych zariadeniach na poschodí a doplnili sme pomôcky. Tlačivá si môžete stiahnuť tu, alebo vypýtať v triede u pani učiteliek.

                                    Ďakujeme Vám

   

Attachments:
Download this file (Mš Slad.potvrdenie.pdf)Potvrdenie35 kB
Download this file (Mš Slad.Vyhlásenie.pdf)Vyhlásenie219 kB
Pin It

Dnešný deň sa v našej materskej škole niesol v znamení tekvičiek. Deti ich priniesli a na triedach s pani učiteľkami vyzdobovali ako najkrajšie vedeli.Vznikli tak krásne tekvičkové strašidielka a hoci sa teraz nemôžeme stretávať, každá trieda si tento deň užila po svojom. Deti maľovali tekvice, vyrábali si čelenky, súťažili, spievali...Ich výtvory si môžete pozrieť aj na výstavke na prízemí.

                                                                                                     123575933 982895215555342 7928686352266432282 n

Pin It

Aj napriek sťaženým podmienkam, ktoré nám prináša korona pandémia, venujeme sa všetkým obľúbeným podujatiam, ako po iné roky. Organizujeme ich v triedach, aby sme zamedzili stretávaniu detí medzi triedami, no i tak si ich deti úžívajú naplno. V predškolskej triede sme zorganizovali Deň mlieka, Deň jablka , súťaže s gaštanmi a chystáme aj tvorenie z tekvíc. Okrem toho sme si zahrali rozprávku O repe a vždy keď sa dá,cvičíme aj vo vestibule s využitím všetkého náčinia, ktoré je k dispozícii. Deti si to naozaj užívajú a snažíme sa o to, aby nepociťovali v materskej škole negatívne sprievodné znaky tohto náročného obdobia. (foto v galérii)

                                                                           ifx03be7e45e778af84 Jessen3

Pin It

V triede motýlikov sme si 30.9.2020 pripomenuli Deň mlieka. Detičky si vyrábali čelenky a kravičky z papierového tanierika, vyfarbovaním, lepením. V prezentácii sa dozvedeli ako vzniká mlieko, aká je cesta mlieka, kým sa dostane k nám domov. Určovali, ktoré zvieratká dávajú mlieko, napodobňovali zvuky, pohyb. Zaspievali si a zatancovali na pieseň o mliečku. Vypočuli si a rytmizovali básničku. Vyskúšali si ručné dojenie mlieka, z ktorého sa veľmi tešili. Po tejto „práci“ mali možnosť vypiť Actimel.  Čarovali s mliekom, kde pozorovali spájanie farieb a tvary.Ochutnávali mliečne výrobky. Mali sme veselé dopoludnie, plné zážitkov.

 

 

Pin It