Za horami, za dolami, žije starček bielovlasý,

brada až po samý pás a volá sa Mikuláš.

Keď kraj ako striebro svieti, myslia naňho všetky deti.

Rýchlo sadaj na sane, v škôlke ťa už čakáme.

Ukážeme ti čo vieme, básničky ti rozpovieme.

Nič to zato, že sme malí, celý rok sme pracovali,

ponáhľaj sa Mikuláš, ponáhľaj sa medzi nás!

Veselou básňou privítali naše deti Mikuláša  a potom sa už tešili: z Mikuláša, z darčekov, z veselej nálady, tanca a spevu. Trochu ich vystrašil čert, jeho pomocník, ale anjelik to všetko zachránil.  Už teraz sa nevieme dočkať budúceho roku.

 IMG 20191206 095210899

Pin It

Blížia sa najkrajšie sviatky roka a väčšina z nás ich strávi so svojimi blízkymi. Nie všetci však majú také šťastie. Starší ľudia, umiestnení v domovoch sociálnych služieb, často aj tieto sviatky trávia sami. V našej materskej škole Sládkovičova 1, sme sa tento rok inšpirovali projektom „Koľko lásky sa zmestí  do jednej krabice?“ A tak sme s pomocou rodičov zozbierali niekoľko darčekov, malých pozorností, ktorými sme chceli potešiť seniorov v žiarskom domove dôchodcov. Vo štvrtok 5.12. sme ich prostredníctvom malých škôlkárov odovzdali  tým, ktorých mali potešiť. A keď sme videli slzy dojatia v ich tvárach, vedeli sme, že to bol dobrý nápad. Sme radi, že sme ich aspoň takto mohli potešiť.

                                            simonviki

Pin It

Dňa 8. 11 zavítala do triedy včielok a lienok pani doktorka Zorka. Hravou formou sa deti dozvedeli ako funguje naše telíčko a cez praktické ukážky si samé na sebe vyskúšali ako sa meria tlak, teplota či počúva fonendoskopom. Najviac sa deťom páčilo, vyskúšať si očkovanie na banáne :) Za krásne aktivity a prednášku pani doktorke Zorke zo srdca ďakujeme. 

foto stranka

Pin It

V utorok 29. 10. 2019 sa v našej škôlke konala Tekvičková paráda. Deti na školskom dvore súťažili v rôznych disciplínach. Preliezali pavučinovou sieťou, hľadali tekvičky v lístí, prevážali tekvice vo fúrikoch. Všetci sme sa výborne zabavili. Za odmenu dostali detičky  medailu a sladkú odmenu.

IMG 20191029 102011   IMG 20191029 100453

Pin It

Štvrtý októbrový týždeň sa v našej materskej škole niesol v téme Ovocia a zeleniny. Pani učiteľky si na jednotlivých triedach pripravili pre deti zábavné dopoludnie plné súťaží, tancov a spevu. So svojim "kamarátom Jabĺčkom" plnili rôzne úlohy. Tety kuchárky sa do akcie zapojili spolu s nami, pripravili pre deti v tento deň jablkové menu. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME. 

jablcko web 2   jablčko web 3   jablko web

Pin It